Polub nas na Facebooku Dołącz do naszej grupy na FB!
Newsy

Savjz powraca do MTG: Areny po krótkiej przygodzie z Artifactem

Szybko poszło?

Janne „Savjz” Mikkonen, jeden z najpopularniejszych streamerów karcianek na Twitchu opublikował na swoim Twitterze wpis, który jednoznacznie wskazuje na kolejną w ostatnich tygodniach zmianę kierunku, w jakim będzie podążał dalej.

Fin w powyższym tweecie napisał, że powraca do aktywnego grania w MTG: Arenę, która pierwotnie miała być dla niego tylko „poczekajką” na grę Valve. Powód? Oficjalnie: szansa na walkę o duże pieniądze – Wizardsi ogłosili pulę 10 mln dolarów na rok 2019 dla papierowego Magica jak i Areny. Cyfrowy Magic dostanie specjalną Pro Ligę, a w marcu odbędzie się Mythic Invitational w Bostonie z pulą 1 mln dolarów.

Nieoficjalnie, Savjz mógł zdecydować się na powrót z powodu spadku zainteresowania jego streamem i kanałem na Youtube. Wyświetlenia na filmach z Artifacta na jego kanale są zdecydowanie niższe niż na MTG czy Hearthstone, zaś liczba jego widzów i subskrybentów na Twitchu znacznie się zmniejszyła.

Nie jest jednak powiedziane, że Fin już do Artifacta nie wróci – zobaczymy co przyniesie przyszłość.

zvr
Twoja reakcja

O autorze

Beletrysta

Młody i leniwy. Pasjonat wszelkich gier karcianych. Od Pokemon TCG, przez Gwinta, Magica, Hearthstone, na graniu w "tysiąca" kończąc - oto jego staż. Ponadto oddany miłośnik Football Managera.