Polub nas na Facebooku Dołącz do naszej grupy na FB!
Newsy

Patch 1.1 – omówienie zmian

Jak zapewne wiecie do gry został zaimplementowany Patch 1.1 Chciałbym zatem opowiedzieć wam co w tym patchu się znajduje.

Nowe Decklisty do Call to Arms

Do trybu Call to Arms dodano dwie nowe monokolorowe decklisty. Mamy zatem mono Blue – Death from Above – skupiające się na kartach zadających obrażenia wrogim wieżom i kontroli stołu. Drugą decklistą jest mono Black – Dark Aggro – i jak nazwa wskazuje jest to deck agrro specjalizujący się w zadawaniu dużej ilości obrażeń w krótkim czasie.


Death from Above

Death from Above jest deckiem controlnym zawierającym ogromne ilości removalu i sztuczek. Warto zwrócić uwagę na 2x Annihilation, które odpowiednio użyte może odwrócić losy całej rozgrywki. Naszym finisherem jest Bolt of Damocles, zadający aż 20 obrażeń wrogiej wieży. Mając Aghanim’s Sanctum (o którym możecie przeczytać w tym artykule) jesteśmy w stanie zdjąć wrogą wieżę w jednej turze.

Plusy:

+Dużo bardzo mocnych kontrolnych kart (2x Annihilation, 2xConflagration, 2x Friendly Fire)
+Dużo efektów mogących zaskoczyć przeciwnika
+2x Blink Dagger i 3x Stonehall Cloak
+Bardzo dobry dobór bohaterów

Minusy:

-Pojawiają się karty słabe bądź przeciętne
-6 przedmiotów zajmujących miejsce na hp
-Gry zabierają dużo czasu więc przeciwnik nie musi się spieszyć
-Brak jednostek do blokowania wroga

Podsumowując, talia jest bardzo ciekawa i zachęca do grania. Wydaje się całkiem mocna jak na preconstructed decki.


Dark Aggro

Dark Aggro jest tak proste, jak jego nazwa. Mono Black Aggro skupiające się na wbijaniu przeciwnikowi dużej ilości obrażeń. W tym celu mamy Sorle, Assault Ladders oraz The Oath. Pojawia się również Trebuchets.

Znajduje się tu również kilka opcji spowalniających przeciwnika jak: Signature Card Liona Mana Drain oraz Tyle Estate Censor (przeczytacie o nich tutaj). Jeżeli gra się przeciągnie, to wciąż jest tu kilka droższych opcji.

Plusy:

+Wiele użytecznych kart pozwalających nam szybko przejąć kontrolę nad liniami
+3x Oath dla dużo większej presji oraz Tyler Estate Censor, aby spowolnić przeciwnika
+Bardzo użyteczne przedmioty

Minusy:

-Słabi bohaterowie. Jedynie Sorla pasuje tutaj bardzo dobrze, pozostali nie są idealnymi wyborami ale mają pewien sens.
-6 przedmiotów dających życie
-Kilka kart słabych bądź nie pasujących

Ciekawa wariacja na temat aggro. Warto sprawdzić dla samego przetestowania jak Lion będzie się sprawdzał w praktyce.


Random Mode oraz Leaderboards

Do gry został dodany tryb Random, który daje nam losowy deck z puli talii Call to Arms oraz zlicza nasz win streak. Jest to dodatkowe wyzwanie dla graczy, którzy wyjątkowo polubili tryb Call to Arms.

Dodana również została tablica wyników (jedynie dla trybu Call to Arms), gdzie możemy sprawdzić, kto z naszych znajomych lub też na całym świecie, osiągnął największy win streak. Warto zauważyć, że dla każdego decku oraz trybu random, jest liczony osobny win streak.


Open Tournaments – czyli to, co tygryski lubią najbardziej

Do gry zostały dodane zautomatyzowane turnieje. Jest to funkcja bardzo istotna dla gry, która może mieć kluczowy wpływ na rozwój gry. Głównie od niej zależą dalsze losy Artifacta.

Obecnie, pierwsze turnieje Open są w formacie Pauper (o tym formacie przeczytacie tutaj) oraz w trybie FFA (free for all). Tryb ten charakteryzuje się dość nietypową zależnością. Możemy grać z dowolną ilością graczy z puli w ciągu trzech godzin, żonglując naszymi deckami Pauper a wygrywa osoba z największą ilością wygranych.

Nie polecam zatem grać deckami powolnymi jeżeli, zależy nam na największej ilości zwycięstw! Warto też zwrócić uwagę, że z jedną osobą możemy grać maksymalnie dwa razy!

Jest to pierwszy krok w dobrą stronę. To właśnie aktywna i bardzo duża scena turniejowa jest tym czego Artifact potrzebuje.


Chat Wheel

Do gry zostały dodane kwestie dla wszystkich jednostek i bohaterów. Teraz każdy z nich może przemówić! Wystarczy, że najedziecie myszką na daną jednostkę i wciśniecie „Y”, a pojawi wam się kółko z opcjami dialogowymi do wybrania. Mamy nawet opcję wpisania, własnej wiadomości.

Dodatkowo, możemy zaprosić przeciwnika do czatu za pomocą Steam. Gdyby nasz przeciwnik nie przestrzegał zasad dobrego wychowania, to kliknięciem możemy go wyciszyć.


Bot Gauntlet

Do gry został dodany specjalny tryb z botami, gdzie mierzymy się (obecnie z czasem ma ich być więcej) z 24 taliami kierowanymi przez AI. Ma to pozwolić nam przetestować naszą talię w różnych wariantach co pozwoli ją przygotować na trudy prawdziwych starć.


Color Blind support

Do gry dodano dodatkową opcję zmiany saturacji (nasycenia) barw w celu, ułatwienia widoczności dla osób dotkniętych Daltonizmem oraz innymi, podobnymi chorobami. Oprócz tego, do kart zostały dodane sztandary, reprezentujące kolor karty. Przypominają one sztandary na kartach z Gwenta. Musimy je włączyć w opcjach.


Podsumowanie

Zmiany w Artifact, jak w każdej grze są potrzebne. Te są subtelne i usprawniające rozgrywkę. Jest sporo opcji, na które ludzie czekali. Zmiany jak najbardziej na plus, ale wydają się mało istotne.

Nie licząc trybu turniejowego, to zmiany raczej czysto kosmetyczne. Jednakże jako, że przed świętami mamy spodziewać się jeszcze jednego patcha to nie mamy na co narzekać i trzeba brać się do grania.

Dodatkowo link do oficjalnych patch notsów.

zvr
Twoja reakcja