Polub nas na Facebooku Dołącz do naszej grupy na FB!
Newsy

DisguisedToast o Artifakcie – przewiduje przejście Artifacta na model Free to Play

Znany streamer HS analizuje sytuację Artifacta

DisguisedToast to jeden z najpopularniejszych streamerów Hearthstone’a na Twitchu. Niedawno próbował swoich sił w Artifakcie, ale szybko powrócił do karcianki Blizzarda.

9 grudnia na swoim Twitterze zamieścił krótki wpis z załączonymi statystykami popularności gry. We wpisie stwierdził, że popularność „Arta” pod względem liczby grających i oglądających jest po prostu mała. Powodów słabego startu Artifacta upatruje w skomplikowanym gameplayu i konieczności zapłaty za samą możliwość gry, co w konsekwencji nie daje streamerom zbyt obszernej widowni, a to zniechęca ich do prowadzenia transmisji. Wszystko to wpływa według Toasta negatywnie na popularność gry.

Czy Artifact rzeczywiście przejdzie na model darmowy w 2019 roku, jak wskazał na początku swojego tweeta? Valve na pewno będzie pracować nad promocją Artifacta i z pewnością będą szukali rozwiązań mających poprawić jego pozycję, która i tak nie jest przecież tak bardzo słaba jak w przypadku np. Gwinta. Przejście na F2P raczej będzie dla „Volvo” opcją do wyboru w ostateczności, choć niedawne przejście Counter Strike: Global Offensive na Free to play pokazuje, że Gabe Newell nawet taki krok jest w stanie przedsięwziąć.

A Wy co o tym myślicie? Czy Artifact po przeciętnym starcie będzie w stanie się jeszcze rozpędzić i nie ma powodów do obaw, czy jest skazany na F2P, jeśli chce odnieść sukces?

zvr
Twoja reakcja

O autorze

Beletrysta

Młody i leniwy. Pasjonat wszelkich gier karcianych. Od Pokemon TCG, przez Gwinta, Magica, Hearthstone, na graniu w "tysiąca" kończąc - oto jego staż. Ponadto oddany miłośnik Football Managera.