Polub nas na Facebooku Dołącz do naszej grupy na FB!
Newsy

Będziemy mieli tylko 15 sekund na wykonanie ruchu!

Koniec z ropingiem!

Roping to sposób gry, którego twarzą zdecydowanie jest Lifecoach, choć nie on jeden wykorzystuje cały dostępny czas na wykonanie ruchu. Jasne, nie można się o to przyczepić, ponieważ skoro gra daje tyle czasu do namysłu, to gracz ma prawo z niego skorzystać.

Niestety, czasami ludzie tak robią tylko dlatego, aby irytować przeciwników. Ci ze słabszymi nerwami wolą dać pass, niż grać dalej. Z jednej strony jest to czas do namysłu, budowania planu, kontry, czy liczenia kart, a z drugiej trolle wykorzystują długi czas na zagrywkę do wkurzania oponentów.

W każdym razie podczas streamu Day9Tv dowiedzieliśmy się, że w Artifact czas na wykonanie ruchu wynosi tylko 15 sekund!


Okiem Karczmarza

Biorąc pod uwagę poziom skomplikowania gry i trzy stoły, można mieć wrażenie, że to zdecydowanie za mało, aby poprawnie przeprowadzić rozgrywkę. Jednak wierzę, że to kwestia wprawy i po kilku meczach nie będziemy na to zwracać uwagi.

Dodatkowo, krótki czas zwiększy dynamikę gry i presję, pod którą gracz będzie musiał podjąć decyzję, co do zagrywanej karty. To może być powodem wielu błędów i frustracji. Osobiście, jestem zwolennikiem krótszej tury, ale bywały sytuację, gdy „móżdżyłem” cały dostępny czas, tylko po to, aby na końcu i tak mi go zabrakło.

Po której stronie barykady stoicie?

zvr
Twoja reakcja

O autorze

Karczmarz

Witajcie w karczmie Artifact: The Dota Card Game! Ja jestem Karczmarzem i zapraszam Was w nasze skromne progi. Możecie mnie kojarzyć z innej karczmy, jaką jest Gwint24.pl. Zatem rozgościcie się i bawcie się dobrze!