Polub nas na Facebooku Dołącz do naszej grupy na FB!
Newsy

Bardzo dużo bohaterów jest niegrywalnych, ponieważ mają za niskie statystyki…

Swim na temat bohaterów Artifact

Swima zna większość graczy, którzy mieli okazję grać w Gwinta. Swim wyrósł na tej scenie, ale odszedł od produkcji CDPR na rzecz Artifacta. Nie jest to może genialny pro-player, ale bardzo błyskotliwy twórca decków.

W wcześniej wspominanym Gwincie, wielokrotnie tworzył decki, które wchodziły do ścisłej mety, albo ją łamały. Tym razem porusza dosyć drażliwy temat, a mianowicie różnic w bohaterach.

Według niego różnice są kolosalne, a większość bohaterów jest niegrywalnych, ponieważ są za słabi. Dokładnie chodzi o dystrybucje statystyk podstawowych. Według Swima te liczby są zbyt duże, co powoduje, że skrajna różnica pomiędzy Axe a Crystal Maiden, to niemal 1/4 w sile ataku oraz prawie 1/3 w żywności.

Teoretycznie, wg założeń silne body bohatera miało być okupione słabszą umiejętnością (jej brakiem) lub kartami specjalnymi, które wprowadza do gry. Niestety, jeśli nawet słabszy bohater wprowadza lepsze umiejętności i karty, to bardzo często schodzi na jeden strzał już w pierwszej rundzie.

Być może czas na lekkie zmiany w mechanice? Co by się stało, gdyby w pierwszej rundzie zawsze bohater pojawiał się przeciwko Creepowi, a nie innemu bohaterowi? Na dziś liczba zainwestowanych środków aby zabić silnego czerwonego bohatera jest bardzo wysoka i nie daje nic poza chwilową przerwą, bo potwór ponownie wróci do gry.

Trudno czepiać się mechaniki i założeń podstawowych, ale mam wrażenie, że dopiero teraz, gdy tak dużo osób siadło do gry pojawiają się przestrzenie, które należałoby balansować. Oczywiście, nie mówię o tym, aby kastrować czarny kolor, bo zabija bohaterów. Na tym on polega, ale faktycznie, gdy nie mamy mocnych „ciałek” na stole, bardzo często okazuje się, że po pierwszej rundzie na przegranej pozycji.

Co o tym sądzicie? Macie jakieś pomysły, jak można byłoby to zrównoważyć?

zvr
Twoja reakcja

O autorze

Karczmarz

Witajcie w karczmie Artifact: The Dota Card Game! Ja jestem Karczmarzem i zapraszam Was w nasze skromne progi. Możecie mnie kojarzyć z innej karczmy, jaką jest Gwint24.pl. Zatem rozgościcie się i bawcie się dobrze!